Skip to content

Паучок Володимир Костянтинович

Автор книги-спогадів, укладач

Паучок Володимир Костянтинович народився 30 травня 1960 року в селі Велика Горожанна Миколаївського району Львівської області. 
З 1967 по 1977 рік навчався у середній школі. Після школи поступав до Ужгородського університету, але не склав один із вступних іспитів - не поступив. Тоді влаштувався працювати в селі у колгоспі на різних роботах. Працював рік, а вже у 1978 р. поступив вчитися в університет Франка у Львові. У 1983 році отримав диплом радіофізика. 1983 р. влаштувався на роботу в "Брянский завод технологічного обладнання" на посаду інженера-конструктора. 1987 р. повернувся до Львова, працював на "сільмаші" інженером-електронщиком. Того ж року переїхав в Олександрію, працював електроніком по обслуговуванню станків ЧПУ на електромеханічному заводі. Після переїзду в Тернопіль, 1988-1993 інженер програміст в науково-виробничому об’єднанні «Ватра». 1993-2001 працював на провідних посадах в Тернопільській дирекції банку "Україна", а саме: інженер, головний спеціаліст відділу зв`язку, головний спеціаліст відділу фінансової безпеки, головний інженер регіонального розрахункового центру, зав відділу технічного захисту автоматизації банківських операцій. З 2001 р. викладач кафедри моделювання та оптимізації економічних систем і процесів в Тернопільській Академії Народного Господарства. 2002 працював в Тернопільській філії банку "Хрещатик" на посаді начальника відділу інформаційних технологій. З 2002 викладач кафедри моделювання та оптимізації економічних систем і процесів в Тернопільській Академії Народного Господарства, яку в 2006 році перейменували на Тернопільський Національний Економічний Університет. У 2010 році захистив кандидатську дисертацію, у 2014 – здобув вчене звання доцента. Автор та співавтор численних наукових праць в галузях фізики, економіки, математичного моделювання, геодезії, медицини та історії України.

Паучок Володимир Костянтинович захворів 2014 році на гостру лімфобластну лейкемію, боровся за життя рік і сім місяців. Велику підтримку отримав від колег по роботі та студентів які допомагали, шукали донорів, здавали кров.

29 червня 2016 року після тяжкої недуги на 57-му році життя Володимир Костянтинович відійшов у Вічність.

Його життєвий шлях – зразок толерантності, добропорядності та чесності. Він мав велике серце, сповнене любов’ю, яке дарувало її всім до останнього свого удару. В нашій памяті він залишився людиною, яку поважали за доброзичливість, щирість, професіоналізм.

Остання воля Паучка Володимира Костянтиновича, щоб книга про Велику Горожанну була опублікована в мережі, рукопис переданий в бібліотеку Стефаника у Львові.

Посмертно, за значний історичний вклад, перейменовано вулицю в рідному селі Великій Горожанні в честь Паучка Володимира Костянтиновича.